Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/malowane/domains/social-pr.pl/public_html/wp-content/plugins/device-push/index.php on line 130

Warning: file_get_contents(https://apiweb.devicepush.com:8081/1.0/): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/malowane/domains/social-pr.pl/public_html/wp-content/plugins/device-push/index.php on line 130

Bonus: Moja wskazówka na rozwój bloga

Jak każda inna wspaniała rada, jest to coś oczywistego. Zresztą, sam John (Egan, autor oryginalnego wpisu) wykorzystał ją – więcej tu.

Brzmi ona tak:

 

– invite other experts to write with you, czyli zaproś innych ekspertów/blogerów

 

Wielu blogerów jest tak dumnych ze swoich przedsięwzięć, że traktuje je jako jedyną nieskalaną prawdę. A samych siebie niczym jedynych prawdziwych proroków. Niczym John Ford, do pewnego momentu zafiksowany na produkcję i sprzedaż tylko jednego słusznego modelu samochodu.

 

Do pewnego momentu ty, drogi blogerze, jesteś silnikiem bloga. Piszesz. Spotykasz się. Promujesz. Liczby rosną, lajki rosną, zaczynasz być rozpoznawalny. Do pewnego momentu to działa, i to całkiem fajnie.

 

Ale z takim podejściem, od pewnego momentu stajesz się hamulcem bloga – ponieważ ilość pracy koniecznej do wykonania przekracza możliwości jednej osoby. Jeśli chcesz naprawdę rozwinąć swój blog, musisz wpuścić do niego inne osoby. Czy to jako gości we wpisach, czy to jako dodatkowych redaktorów, czy to jako pomocników w promocji.

 

Prowadzenie bloga to powiew wolności. Może nieco mniejszy niż wiatr buszujący we włosach i świst powietrza w uszach, gdy rozpędzasz się motorem na pustej ulicy (w ramach dozwolonej prędkości, wolność nie uzasadnia głupoty :). A wolność to doświadczenie indywidualne. Zanim więc zaczniesz stosować którąkolwiek ze wskazówek, gdziekolwiek je znajdziesz, zastanów się. Czy naprawdę tego oczekujesz od swojego bloga?

Czy jesteś na to gotowy?

 

Podziel się z innymi

Post Comment